плакат Алея на книгата Габрово 2023

„Алея на книгата“

  • 8-11 юни
  • пешеходната улица „Радецка“

За втора поредна година Габрово става част от най­-мащабното пътуващото книжно изложение „Алея на книгата“. В дните от 8 до 11 юни събитието ще събере представители на водещи български издателства и ще даде възможност за среща на публиката с автори на литература за деца и за възрастни.

През настоящата година шатрите на книжното изложение, което ще продължи до неделя, ще бъдат разположени на пешеходната улица „Радецка“. А в градинката „Глинени гърнета“ ще бъде и литературния кът за разговори с авторите и съпътстваща програма. Габровската публика и гостите на града могат да очакват интересни срещи с Доника Ризова, Неда Антонова, Мирела Иванова, Никола Чалъков и Радостина Николова.

“Алея на книгата” се открива официално на 8 юни (четвъртък) в 12:00 часа с концерт на Оркестър „Габрово“ и още същия ден ще има срещи с един от авторите. Кой ще е той, както и програмата за дните – предстои в следващите публикации.

8 юни
12:00 – 19:00 ч.
11:30 ч. Музикален поздрав: Оркестър „Габрово“
12:00 ч. Официално откриване на Алея на книгата – Габрово 2023
17:30 ч. Среща с автограф: Неда Антонова и представяне на романа „Елегия“
Място на провеждане: Градска градина „Глинени гърнета“
9 юни
09:00 – 19:00 ч.
16:30ч. Среща с автограф: НИКОЛАЙ ИЛЧЕВСКИ
Място на срещата: РБ „Априлов-Палаузов“ – читалня
17:30 ч. Среща с автограф: Никола Чалъков
Място на провеждане: Градска градина „Глинени гърнета“
10 юни
09:00 – 19:00 ч.
11:00 ч. „КОЙТО НЕ РАБОТИ, НЕ ТРЯБВА ДА ЯДЕ“ – спектакъл за деца
Държавен куклен театър – Стара Загора
16: 30 ч. Среща с автограф и творческа работилница с Мирела Иванова
17:30 ч. Среща с автограф: Доника Ризова
Място на провеждане: Градска градина „Глинени гърнета“
11 юни
09:00 – 14:00 ч.
1:00 ч. „ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ“ – спектакъл за деца
Държавен куклен театър – Габрово
12:00 ч. Среща с автограф: Радостина Николова. Събитието е предназначено за деца.
Място на провеждане: Градска градина „Глинени гърнета“

„Алея на книгата“ се организира в партньорство между Община Габрово и Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“ с Асоциация „Българска книга“ и с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по програмата „Едногодишен грант“ 2022 г.

Срещите с авторите ще се проведат в Литературния кът на „Алея на книгата“. Търсете жълтата шатра

При лошо време представянето на авторите ще се състои в Интерактивен музей на индустрията, не важи за детските представления!